Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Anadolu Adalet Sarayı Hizmet Birimleri

SAĞLIK ÜNİTELERİ
Dahiliye Polikliniği, Kadın Doğum Polikliniği, Uzman Aile Hekimliği Polikliniği (Erişkin hasta muayene, çocuk hasta muayene, kronik hastalık takibi, kan tahlili, laboratuvar hizmeti), Diş Polikliniği ( Dolgu, Sabit Protez, Hareketli Protez, Diş Temizleme, Kanal Tedavisi, Anestezi- Uyuşturma, Diş çekimi, Diş Taşı Temizliği)

 

ANAOKULU
2013-2014 Eğitim ve Öğretim yılında hizmete açılan Adliyemiz Anaokulunda toplam 12 derslik bulunup, 36-66 ay arası yaş grubundaki çocuklara eğitim verilmekte ve D blokta bulunmaktadır. Anaokulumuzda iç oyun alanı dışında bahçe kısmında iki ayrı oyun alanı ve bahçesi ile oyun parkında tırmanma parkuru bulunmaktadır.MAĞDUR HAKLARI BİRİMİ
Adalet Bakanlığı Mağdur Hakları Dairesi Başkanlığınca "Onarıcı Adalet" ilkesi çerçevesinde suç mağdurlarının haklarının korunup desteklenmesi ve ikincil örselenmenin engellenmesi amacıyla tüm adliyeler bünyesinde kurulması planlanan Mağdur Hakları Birimleri'nin ilk örneği de 08.04.2019 tarihi itibariyle İstanbul Anadolu Adliyesi'nde faaliyete başlamıştır. Ulaşım ve işlevsellik şartları gözetilerek adliyenin B Blok -2. katına konuşlandırılan Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Müdürlüğü; Bilgilendirme ve Yönlendirme Bürosu, Kırılgan Gurup Destek Bürosu, Ceza Yargılaması Destek Bürosu ve Hukuk Yargılaması Destek Bürosu olmak üzere 4 ana bölümden oluşmakta, birimlerin ortak alanında da kütüphane, 2 adet yemekhane, TV yayını ve danışma hizmetleri sunulmak üzere bölümler bulunmaktadır. Modern, teknolojik imkanlardan destek alarak vücuda getirilen Müdürlük bünyesinde Psikolog, Pedagog, Sosyal Çalışmacı ve Zabıt Katipleri görev yapmaktadır. Kırılgan gurup destek bürosu dahilinde faaliyet gösterecek olan Adli Görüşme Odaları, çocuk ve yetişkin mağdurlara olması gerektiği gibi hizmet sunmak üzere 2 ayrı biçimde dizayn edilmiştir.

 

BİLGİ İŞLEM MÜDÜRLÜĞÜ
İstanbul Anadolu Adliyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü (AABİM), Anadolu Adalet Sarayı ile adliyemize bağlı mülhakat adliyelerinin ihtiyaç ve gereksinimleri doğrultusunda bilgi işlem faaliyet alanlarında bulunan teknik cihazları kurmak, işletmek, bakım ve onarımlarını yapmak veya yaptırmak, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Genel Müdürlüğü ile birimler arasındaki iletişimi sağlamak, bilgi işlem projeleri ile ilgili olarak koordinasyonu ve işbirliğini sağlamakla görevlidir. Kurum resmi web sitesi ile sosyal medya hesaplarının yönetimi, INTRANET sistemi yönetimi ile ihtiyaç duyulan yazılımların tasarlanması ve işletilmesi hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca adliye içerisinde haberleşme yapan diğer sistemlerin (IP Güvenlik Kamera Sistemi, Otopark Ödemi Sistemi, Analog Kamera Sistemi, İklimlendirme Sistemi, Kartlı Geçiş Sistemi, Adaletkart Sistemi, Merkezi İnternet Erişim Sistemi) alt yapı, kurulum, konfigürasyon ve işletimini yürütmektedir.

 

MEDYA İLETİŞİM BÜROSU
İstanbul Anadolu Adliyesi Medya İletişim Bürosu (MİB), Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü'nün 20 Şubat 2015 tarihli genelgesi doğrultusunda ve Adalet Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı'nın koordinasyonunda yürütülen “Kitlesel Medya ve Yargı Arasındaki İlişkilerin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında 18.03.2016 tarih ve 2016/20 sayılı yazı ile kamuoyunun yargı ile ilgili konularda haber alma hakkının sağlanması ve sağlıklı bilgi akışının temini için Basın Sözcülüğü Kurumu'na yardımcı birim olarak kurulmuştur. Medya İletişim Bürosu personeli basın sözcüsüne bağlı olarak çalışmakta olup, günlük yazılı , görsel ve sosyal medyayı ayrıca kurum içerisinde gerçekleştirilen sosyal faaliyetleri takip ederek toplumun önemli bir kesimini ilgilendiren ve medyanın takibinde olan soruşturma ve yargılama konusu olaylarla ilgili olarak talep halinde veya bireylerin doğru habere ve bilgiye ulaşabilmelerini sağlamak, kişi özgürlük ve güvenliği, adil yargılanma hakkı arasındaki tutarlı ve dengeli bir ilişkinin oluşmasını sağlayacak kitlesel medya ve yargı organları arasındaki ilişkiyi güçlendirecek şekilde kurum ile ilgili konuları basın sözcüsünün bilgisine sunulmasını sağlamak, gerekli görüldüğünde basın sözcüsünün yazılı açıklamalarının hazırlanmasında sekreterya hizmeti vermekle yükümlüdür.

 

BASKI MERKEZİ
Mahkeme Yönetim Sistemi kapsamında kurulan ve Avukatlar ile Vatandaşlara hizmet veren Baskı Merkezi de Ön Bürolar ile entegreli bir şekilde çalışmakta olup, baskı ve çıktı konularında ziyaretçilerimizin işlerini kolaylaştırarak hızlandırmaktadır.

 

ÖN BÜROLAR
Mahkeme Yönetim Sistemi kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı, Ceza ve Hukuk Mahkemeleri Ön Büroları Adliyemizde faaliyet göstermektedir.

 

RESMİ TEMSİLCİLİKLER
Adli Tıp Şube Müdürlüğü ve Kartal İlçe Nüfus Müdürlüğü Temsilciliği adliyemizde faaliyet göstermektedir.

 

YEMEKHANE - KAFELER
780 kişilik Hakim/Savcı, 1600 kişilik personel yemekhanesi ile birlikte 5 adet kafeterya bulunmakta olup 300-350 Hakim ve Savcı, 2000-2500 personel, 3000 civarında avukat ve vatandaş bu hizmetlerden faydalanmaktadır. Kafeteryalarda sıcak yemek, açık büfe ve hazır kahvaltı, zeytinyağlı çeşitleri, sütlü ve şerbetli tatlıları ile et ve ızgara çeşitleri, döner, çorba, lahmacun, pizza soğuk sandviç, tost, poğaça çeşitleri, sıkma meyve suları hizmetleri tüm avukat, vatandaş ve adliye personeline sunulmaktadır.

 

TİCARİ ÜNİTELER
Vakıfbank, İş Bankası, PTT Şubesi, PTT Kargo, 2600 Araç Kapasiteli Otopark, Oto Yıkama, Kitapevi, Lostra, Terzi, Kuru Temizleme, Fotoğrafçı, Market, Şarküteri, Bistro, Basın İlan Kurumu ve Tercüme Merkezi adliyemiz bünyesinde hizmet vermektedir.

Adres

Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Telefon

TEL: 0216 303 33 33

FAKS: 0216 303 38 27

E-Posta

istanbulanadolucbsisaretadalet.gov.tr