Anadolu Adliyesi Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi Açıldı
15.01.2021

Adalet Bakanlığınca başlatılan, Hakim ve Savcı Adaylarının Staj Verimliliğinin ve Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığınca İstanbul Anadolu Adliyesinde Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi oluşturuldu.

Söz konusu merkezde Hakim ve Savcı adayları için UYAP bağlantılı bilgisayarların bulunduğu çalışma ve dinlenme odası, kütüphane, çeşitli etkinlik, seminer ve eğitimlerde kullanılmak üzere içinde projeksiyon cihazı ve ses sistemi yer alan, 50 kişilik konferans salonu, kurgusal duruşmaların yapılabileceği aynı zamanda SEGBİS bağlantısı olan duruşma salonu yapıldı. 

15 Ocak 2021 tarihinde, saat 11:00’de İstanbul Anadolu Adliyesi Şehit Cumhuriyet Savcısı Hakan Kılıç Konferans Salonu'nda 24. ve 25. dönem Hakim ve Savcı adaylarının katılımıyla tanışma toplantısı düzenlendi. 

90 Hakim ve Savcı adayının katıldığı toplantıda İstanbul Anadolu Adliyesi staj koordinatörü, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder YAMAN ile Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat ZİNCİRLİ, adaylara genel bilgilerle birlikte staj merkezinin amacı, önümüzdeki dönemde gerçekleştirilecek faaliyetler, eğitim ve seminerler hakkında bilgiler vererek adayların çeşitli konulardaki sorularını yanıtladı. 

Toplantıya katılan Hakim ve Savcı adayları ülkemizdeki adliyelerde ilk kez oluşturulan Hakim ve savcı adayları staj merkezinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. 

İstanbul Anadolu Adliyesi E Blokta yer alan Hakim ve Savcı Adayları Staj Merkezi Adli Yargı Adalet Komisyonu Üyesi Nihat ZİNCİRLİ, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Uğur SEÇGİN ve Cumhuriyet Başsavcı Vekili Önder YAMAN ile Hakim ve Savcı adaylarının katılımıyla açılarak gezildi. 

Adres

Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Telefon

TEL: 0216 303 33 33

FAKS: 0216 303 38 27

E-Posta

istanbulanadolucbsisaretadalet.gov.tr