Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Ceza İnfaz Kurumları

MALTEPE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU
Maltepe Ceza İnfaz Kurumları Kampüsünde bulunan Ceza İnfaz Kurumları ve binalarının bakım-onarımı ile ısıtılması ve aydınlatılması, sıcak ve temiz su temini, görevi personel ile hükümlü tutukluların iaşe edilmeleri, nevresim, çarşaf, yastık kılıfı gibi çamaşırların yıkanması, hükümlü ve tutukluların tedavileri için hastaneye, tutukluların duruşmaları için mahkemeye sevklerinin sağlanması, ziyaretçilerin kabulü ve Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarına götürülüp getirilmeleri gibi hizmetleri yerine getirmek ve bu faaliyetleri yürütmek amacıyla düşünülen müşterek tesisleri işletmek üzere 444 hükümlü kapasiteli Kurumumuz teşkilatlandırılmıştır. 444 kapasiteli Hükümlü Binası, 19 Büro ve personel yemekhanesi ile İdare Binası, 10000 kişi kapasiteli Genel Mutfak, 1 Adet çamaşırhane,1 Adet Günlük 20.000 kapasiteli Ekmek fırını, 1 Adet kademe, 1 Adet Genel Ziyaretçi Binası, 7 blok ve 20’şer daireden oluşan toplam 140 adet lojman, 2 adet 5000 ton kapasiteli su deposu, 1 Isı merkezi bölümlerinden meydana gelmektedir. İŞYURDU-İŞKOLLARI 1 Adliye Mağazası, 2-Hükümlü Kantin, 3-Genel Ziyaret Kantin, 4- Lojman Kantin 5-Fotoğrafhaneler 6-Yatak Üretim Atölyesi 7-Araç Bakım Onarım Atölyesi 8-Hamaliye 9-Çamaşırhane 10-Demir Atölyesi 11-İnşaat İşkolu 12-Fırın 13-Kafeterya 14-Restourant Bakım Ve Onarım Faaliyetleri Ceza İnfaz Kurumları tarafından kullanılan araç ve tesislerin bakım ve onarımları Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde görev mevcut teknik personel marifetiyle bunun mümkün olmaması durumunda yetkili onarım servisleri vasıtasıyla yapılmaktadır. 1 Adet Kepçe, 9 Adet Sultan Marka T/H Taşıma Aracı, 9 Adet Magirus Marka T/H Aracı, 2 Adet Ducato Minibüs, 1 Adet Ford Transit Minibüs, 4 Adet Ford Transit Kamyonet, 2 Adet Doruk Marka T/H Taşıma Aracı, 3 Adet Doblo Makam Aracı, 1 Adet BMC Otobüs, 4 Adet Isuzu Marka T/H Taşıma Aracı, 1 Adet Neoplan Otobüs, 1 Adet Ford Hasta Nakil Aracı, 1 Adet Otokar Tempo Midibüs, 3 Adet Ford T/h Taşıma Aracı, 2 Adet Ford Custom T/H Taşıma Aracı, 1 Adet IVECO Otobüs, 4 Adet Sultan T/H Taşıma Aracı.
Web Sayfası: maltepeacik.adalet.gov.tr

 

MALTEPE 1 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Maltepe 1 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz İstanbul ili, Maltepe ilçesi sınırları içerisinde olan Maltepe Ceza İnfaz Kurumları kampusunda bulunmaktadır. Kurumumuz 13/03/2008 tarihinde devralınmış ve açılış için hazırlıklara başlanılmış; 06/06/2008 tarihinde de hükümlü/tutuklu kabulüne başlamıştır. Kurumumuzda bu gün itibariyle 369 hükümlü, 220 hüküm özlü ve 407 tutuklu olmak üzere toplam 996 hükümlü/tutuklu bulunmaktadır. Kurumumuz binası A ,B ,C, D, E, F olarak adlandırılan 6 bloktan oluşmaktadır. Toplam 1756 hükümlü/tutuklu kapasiteli olan kurumumuzda, D blok idari birimlerin bulunduğu bloktur.
Web Sayfası: maltepe1lcik.adalet.gov.tr

 

MALTEPE 2 NOLU L TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Maltepe 2 Nolu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz 61 adet 21 kişilik, 40 adet 1 kişilik olmak üzere toplam 101 odadan oluşmaktadır. Toplam 1333 hükümlü ve tutuklu barındıracak şekilde inşa edilmiştir. Kurumda bulunan hükümlü ve tutukluların eğitim, spor, kültürel faaliyetlerinde yararlanmaları amacıyla 1 adet kapalı spor salonu 2 adet toprak zeminli açık futbol sahası, 4 adet is atölyesi mevcuttur. Kurumda eğitim faaliyetlerinin sürdürebilmesi amacıyla 6 adet derslik 1 adet kütüphane ile birlikte 1 adet de toplantı salonu bulunmaktadır.
Web Sayfası: maltepe2lcik.adalet.gov.tr

 

MALTEPE 3 NOLU L TIPI KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Maltepe 3 nolu L tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 06/02/2008 tarihinde hizmete açılmıştır. Maltepe Ceza İnfaz kurumları kampusu içerisinde olup, kurumumuzda halen 93 farklı ülkeden 1102 kişi yabancı uyruklu, 154 kişi yerli olmak üzere toplamda 1256 hükümlü ve tutuklu bulunmaktadır.
Web Sayfası: maltepe3lcik.adalet.gov.tr

 

MALTEPE ÇOCUK VE GENÇLİK KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Maltepe Çocuk ve Gençlik kapalı Ceza İnfaz Kurumu mülkiyeti Adalet Bakanlığı'na ait olup, 2008 yılının 16 şubat günü hizmet açılmış, 06/06/2008 tarihinden itibaren tutuklu/hükümlü çocukları barındırmaya başlamıştır. Ceza İnfaz Kurumumuz Yakacık Yolu üzerinde Maltepe İlçesine bağlı Büyükbakkalköy Mahallesi içinde, İstanbul Anadolu Adliyesi binasına 9 km. uzaklıktadır.
Web Sayfası: maltepecocik.adalet.gov.tr

 

KARTAL H TIPI KAPALI VE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU
Cezaevinde halen 1 margurus ring aracı, 1 fiat doblo hizmet aracı, 1 ambulans ve 1 büyük servis otobüsü mevcuttur. Cezaevi ısıtması mevcut merkezi ısıtma sistemi ile Doğalgaz ile sağlanmaktadır. Ayni sistemde bulunan buhar kazanları ile sağlanmakta, düzenli olarak her gün 08.00-17.00 saatleri arasında odalara sıcak su verilmektedir. Her hangi bir ariza durumu söz konu olmadığı sürece ısınma ve sıcak su problemi yaşanmamaktadır. İçme ve kullanma suyu şehir şebekesi ve derin kuyu sondaj vasıtasıyla 1500 tonluk depondan sağlanmaktadır. Tutuklu/hükümlülerin talep etmesi halinde cezaevi kantininde sise suyu satılmaktadır. Cezaevi elektriği şehir şebekesinden sağlanmaktadır. Her hangi bir elektrik kesintisi durumunda mevcut 400 KWA gücünde olan jeneratör 10 saniye içersinde devreye girmektedir.
Web Sayfası: kartalhcik.adalet.gov.tr

 

ÜMRANİYE T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Ümraniye T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu hükümlü ve tutukluları barındırmak, ıslah etmek ve topluma kazandırmak üzere 486.500 m2 arazi, Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü'nün 16.02.1982 gün ve 10 1704-320 sayılı olurları ile 49 yıllığına Adalet bakanlığı'na tahsis edilen arsa üzerine Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğü tarafından 2005 yılında temeli atılmış olup, 31.03.2007 tarihinde hizmete açılmıştır.
Web Sayfası: umraniyetcik.adalet.gov.tr

 

ÜMRANİYE E TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Ümraniye E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu 1995 yılında Hekimbaşı mevkiinde hizmete sunulmuştur. Kurumda 1 birinci müdür, 4 ikinci müdür, 1 idare memuru, 2 öğretmen, 1 doktor, 1 sosyal hizmet uzmanı, 3 psikolog, 1 diş doktoru, 1 vaiz, 2 sağlık memuru, 1 muhasebe yetkilisi, 1 ambar memuru, 7 infaz katibi, 15 infaz koruma baş memuru, ve 324 personel bulunmaktadır.
Web Sayfası: umraniyeecik.adalet.gov.tr

 

PAŞAKAPISI KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU
Paşakapısı kapalı Ceza İnfaz Kurumu, erkek memur suçluların barındırıldığı hüküm ve tutuklu evidir. Hükümlü ve tutuklulara eğitim hizmetleri birçok devlet kuruluşu, sicil toplum kuruluşu, üniversite ve toplumda önemli görev alan kişilerin destekleri ve kurum personelinin çalışmaları ile devam ettirilmektedir.
Web Sayfası: pasakapisicik.adalet.gov.tr

Adres

Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Telefon

TEL: 0216 303 33 33

FAKS: 0216 303 38 27

E-Posta

istanbulanadolucbsisaretadalet.gov.tr