Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Dünya Çevre Günü ve Türkiye Çevre Haftası
05.06.2024

Çevre bilincine sahip olmak, temel insan haklarının eşitlik ve adalet ilkelerini içine alan bir insan davranışıdır. İnsanlar kendi içinde duyduğu bireysel sorumluluk duygusunu etrafındaki insanların da duyması için çaba göstermelidir.

Anayasamızın 56. Maddesinde "Herkes sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkına sahiptir. Çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak ve çevre kirlenmesini önlemek devletin ve vatandaşın ödevidir" denilmektedir. Bu nedenle her insan çevreci olmak ve bu sorumluluğu taşımak zorundadır.

Çevre kirliliği konusunda toplumun en küçük birimi olan aileden, sosyal hayatın tüm birimlerine kadar toplumun her kesimine ve her yaştan insana çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir.

Geleceğini düşünen herkes çevreyi temiz tutmalı ve korumalıdır.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu görev ve sorumluluk bilincimizle sürdürülebilir çevre, doğayı koruyan yönetim anlayışı içerisinde çalışıyoruz.

Gelecek nesillere daha yasanabilir, sağlıklı ve ferah bir dünya bırakabilmek ümidiyle. Türkiye Çevre Haftasını kutluyor, saygılar sunuyoruz.

Unutmayalım; Hepimizin Bir Dünyası var!

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı

Adres

Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Telefon

TEL: 0216 303 33 33

FAKS: 0216 303 38 27

E-Posta

istanbulanadolucbsisaretadalet.gov.tr