Kurumumuzda Zorunlu HES Kodu Uygulamasına Geçilmiştir
07.12.2020

Covid-19 tedbirleri kapsamında, 07.12.2020 tarihi itibariyle Anadolu Adalet Sarayı'na girişlerde HES kodu zorunluluğu getirilmiş olup, giriş yapacak olan vatandaşlarımızın sorun yaşamaması adına, adliyemize giriş yapacak olanların kendi adlarına olan HES kodunu önceden temin etmeleri ve giriş esnasında hazırda bulundurmaları gerekmektedir.

HAYAT EVE SIĞAR UYGULAMASI İLE HES KODU ALMAK
Telefonlarının mobil marketlerinden “Hayat Eve Sığar” uygulamasını indiren kullanıcılar uygulamayı açtıklarında “HES Kodlarım” bölümden “HES kodu oluştur” seçeneğini işaretleyerek süreli veya süresiz olarak kodu edinebilirler.

SMS İLE HES KODU ALMAK
Kullanıcılar telefonlarının mesaj bölümüne gelerek aralarında boşluk bırakacak şekilde sırasıyla T.C. kimlik numarası, kimliklerinin ön yüzünde bulunan T.C kimlik seri numarasının son 4 hanesini ve paylaşım süresini gün olarak yazarak 2023’e mesaj göndererek HES kodunu edinebilir.

E-DEVLET İLE HES KODU ALMA
E-Devlet üzerinden HES kodu araması yapılır. Ekranda karşınıza gelen ekranda “Yeni Hes Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. HES kodunun üretileceği kişi seçimi yapılarak devam edilir. HES kodunun ismi ve geçerlilik süresini belirleyen kullanıcıların işlemi sona erer.

Adres

Esentepe Mah. E-5 Güney Yan Yol Cad. No:39 Kartal / İstanbul

Telefon

TEL: 0216 303 33 33

FAKS: 0216 303 38 27

E-Posta

istanbulanadolucbsisaretadalet.gov.tr